Przedszkole Samorządowe w Bobowej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Sprawozdanie z jesiennej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka

Email Drukuj PDF

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” nasze przedszkole przystąpiło do XVI Akcji „Z Janem Brzechwą o zdrowiu” i przeprowadziło naszym wychowankom szereg zajęć wychowawczo-dydaktycznych w tym zakresie.

Przedszkolaki w czasie zorganizowanego spotkania z panią intendentką i dietetyczką poznały sekrety zasad zdrowego odżywiania oraz przeciwdziałania chorobom i zjawisku otyłości. Dzieci nie tylko miały możliwość poznania wartości odżywczych warzyw i owoców ale także gromadziły je w kąciku przyrodniczym i samodzielnie przygotowały sałatki owocowe, jarzynowe i kompoty, soki…

W ramach realizacji XVI Akcji odbyło się również w naszym przedszkolu spotkanie z panią stomatolog, która uwrażliwiła dzieci na konieczność dbania o higienę jamy ustnej i zwróciła uwagę na ważne aspekty dbania o zdrowy i piękny uśmiech. Przedszkolaki systematycznie szczotkowały ząbki i wzięły także udział w konkursie plastycznym „Jak dbać o ząbki – o czym nie można zapomnieć aby były one zdrowe? – dobre rady smoka Jordana”.

Udział w XVI Akcji „Z Janem Brzechwą o zdrowiu” przyniósł nam wiele radości, satysfakcji i korzyści.